Bezplatná sada na monitoring výskytu sršně asijské

Kód: 2001
Neohodnoceno
0 Kč 0 Kč bez DPH
Skladem

Zapojte se s námi do monitoringu výskytu sršně asijské.

Ve spolupráci s časopisem Moderní včelař a Agenturou ochrany přírody a krajiny (AOPK) nabízíme možnost se zapojit do celorepublikového monitoringu výskytu sršně asijské. Hledáme přibližně 50 včelařů, kterým bezplatně zašleme selektivní past VespaCatch vyvinutou francouzskou společností Véto-Pharma, spolu se speciální návnadou. Při objednávání sady nezapomeňte uvést vaše číslo chovatele v políčku Zadat poznámku pro prodejce (viz pokyny níže).

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cílem projektu je účinně bránit šíření tohoto agresivně invazního druhu na území České republiky a zároveň provést terénní testování selektivní pasti VespaCatch v českém prostředí, souběžně s pastmi vyvinutými AOPK.

Jak se zapojit:
Pokud máte zájem o účast v projektu, přihlaste se objednáním tohoto produktu, a to dle následujících pokynů:
1/ V průběhu objednávání budete vyzváni k výběru způsobu platby a doručení, vyberte zde "Doprava PASTI NA SRŠEŇ ASIJSKOU" (zdarma) a "Bez platby - zvolte pro past na sršeň asijskou" (zdarma).
2/ Po vyplnění adresy pro doručení je nutné udat vaše číslo chovatele do políčka "Zadat poznámku pro prodejce"!

Co bude následovat po vašem přihlášení do projektu:
Ve druhé polovině srpna 2024 provedeme ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny (AOPK) výběr přibližně 50 včelařských lokalit, v nichž je monitorování prioritou. Tyto lokality doplní již existující síť monitorovacích stanic AOPK. Do projektu hledáme zejména lokality v blízkosti vody a v okolí větších komunikací nebo poblíž skladových areálů, kam se dováží zboží ze západní Evropy.

Co čeká zapojené včelaře:
Nejpozději do poloviny září dáme vědět všem přihlášeným včelařům. Těm, kdo včelaří v místech s vysokou prioritou pro monitorování výskytu sršně asijské zašleme spolu s pastí na monitorování výskytu sršně asijské a návnadou také informační leták s pokyny pro umístění pasti, doplňování návnady a provádění monitoringu zachycených druhů.

Více o selektivní pasti na odchyt a monitoring výskytu sršně asijské VespaCatch se dočtete zde, více o používané návnadě tady.

 

Objednáním tohoto produktu souhlasíte s předáním vaší emailové adresy, jména, příjmení a obce, kde včelaříte, kolegům v Agentuře ochrany přírody a krajiny, a to výlučně za účelem komunikace ohledně monitorování výskytu sršně asijské.

Těšíme se na spolupráci!

Za team M+H Vet
Štěpán Zelinger
731 616 905